Zdarzyło Ci się kiedyś, że zamiast podkreślać wizerunek stawała się zbędnym balastem, z którym nie było wiadomo co zrobić?

Oto parę rad, które sprawią, że już nigdy torebka nie będzie Ci ciążyć.

Damska torebka, oprócz tego, że jest wspaniałym uzupełnieniem stroju i jednocześnie niezwykle praktycznym dodatkiem (ileż rzeczy się tam mieści!), to niestety, potrafi być także kłopotem.

Zdarzyło Ci się kiedyś, że to pieczołowicie dobierane cudeńko, zamiast podkreślać wizerunek, stawało się nagle zbędnym balastem, z którym nie było wiadomo co zrobić?

 

Oto parę rad, które sprawią, że już nigdy torebka nie będzie Ci ciążyć.

Nie kładź jej na stole. Nie ważne, czy jesteś na obiedzie u znajomych czy w restauracji. Źle to wygląda, szczególnie gdy jest duża. Pewnie zapytasz, a co z tą małą, biżuteryjną torebką? No taaak, ale co dla kogo jest małe? I nagle się okaże, że ten mój kuferek, w którym mieszczę portfel, klucze, dokumenty i telefon, to wcale taki duży nie jest :) Poza tym, taki nadprogramowy dodatek na stole, psuje koncepcję zastawienia i ustrojenia stołu. Wierz mi, gospodarze poświęcili temu sporo uwagi, i byłoby niegrzecznym niedocenienie tej pracy.

Nie wieszaj jej także na oparciu krzesła.

 

Co zatem z nią zrobić?

Jeśli jest duża, możesz położyć ją na podłodze, najlepiej między nogami. Wtedy nie będzie przeszkadzać kelnerowi i łatwo do niej sięgnąć w razie potrzeby. Wiele kobiet nie lubi lub nie chce kłaść torebki na podłodze. Może mieć to początek w wierzeniach ludowych, według których „uciekają pieniądze”. Spotkałam się kiedyś z opinią, że kobieta która kładzie torebkę na podłodze, nie szanuje siebie. 

Dla pań, które nieswojo czują się z torebką na podłodze, całe szczęście, są jeszcze inne opcje. Możesz torebkę położyć za sobą (dodatkowo wymusi ona wyprostowaną postawę) lub z boku, jeśli oparcia są zabudowane. Można także zostawić ją na kolanach. Jeśli to restauracja, pamiętaj, że dopiero na torebkę kładziesz serwetkę.


Jeśli wybierasz się na przyjęcie stojące, gdzie nie będzie możliwości odłożenie torebki, pamiętaj żeby była na pasku. Tylko taka zagwarantuje Ci względną swobodę przy korzystaniu z bufetu i jednoczesnym witaniu się z gośćmi.

 

Czy teraz torebka oprócz tego, że jest praktyczna, stała się bardziej przyjazna?

 

 

Foto: D&G Spring-Summer 2014