Jak mawiała Jackie Kennedy: "Perły są zawsze odpowiednie".

Mnie osobiście zajęło trochę czasu, żeby docenić ten cud natury, żeby porzucić przekonanie, że perły to takie babcine są. Dziś je uwielbiam! (no chyba, że się zestarzałam).


 

Cudowne w perłach jest to, jest ich klasyczna elegancja. A to, pozwala nosić je, niemal do każdego stroju i niemal w każdej sytuacji. Bo, czy to będzie sukienka koktajlowa, koszula, garsonka czy t-shirt - perły nadadzą nietuzinkowego efektu.

Nic więc dziwnego, że każda epoka zauważyła perły. Ale każda epoka zrobiła to na swój własny sposób.

 

I tak, w latach 20. dominowały długie sznury pereł sięgające bioder. Im więcej opadających perłowych kaskad, tym lepiej. Skupiały uwagę na talii, biuście, wysmuklały sylwetkę.

Obrazek             Obrazek

 

W latach 40. i 50. naszyjniki stały się krótsze, i miały od jednego do paru rzędów. Podkreślały dekolt i twarz.

Obrazek    Obrazek

 

W latach 80. księżna Diana spopularyzowała na całym świecie naszyjnik – obrożę, złożoną z kilku rzędów pereł spiętych dominującym szafirem.

Obrazek

 

Jakie z tego wnioski?

Nasza epoka pozwala czerpać z dorobku wszystkich poprzednich epok, więc same możemy tworzyć własne stylizacje z dodatkiem pereł. Zanim wybierzesz sznur pereł, zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać?

Jaką masz sylwetkę? Którą część ciała chcesz podkreślić?

Biżuteria to sprawdzony sposób na podkreslenie atutów.

 

Perły to elegancja. Czy w biznesie, czy na przyjęciu, czy zwyczajnie na co dzień możemy wykorzystać ponadczasowy blask pereł. Biznes nie wyklucza pereł, pamiętaj o tym.

Naturalne spektrum kolorów pereł, zawiera wszystkie odcienie bieli. Róż, barwy szampana, a także kolor niebieskawy i zielonkawy to także kolory pereł. Są i czarne perły, z Tahiti, bardzo rzadkie i bardzo drogie.

kolor

 

Przy tak szerokiej palecie barw, perły można dobrać do każdego typu kolorystycznego.

I tak, dla kolorystycznych zim odpowiednie będą czysto białe perły; dla jesieni, odcień żółtawy; dla pań lato różowe lub szare; a dla wiosen kremowobiałe.

 

Perły trzeba otoczyć szczególną troską. Jako, że są to kosztowności pochodzenia organicznego, ich żywotność jest ograniczona do 100 – 150 lat. Należy je nosić i przechowywać w taki sposób, aby nigdy nie stykały się z metalem.

Pamiętaj, szczególnie biorąc pod uwagę Dress Code, że z kompletu biżuterii nalezy nosić jednocześnie tylko dwa elementy, np. kolczyki i pierścionek, naszyjnik i bransoletę, wisior i kolczyki itd.